×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Sağlık Spor Türk Dünyası Kültür Sanat

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Kırgızistan, TikTok’u Yasakladı !

Kültür, Enformasyon, Spor ve Gençlik Politikası Bakanlığı, TikTok’u yasaklama kararı aldı.

Gündem Dünya Bilim-Teknoloji Türk Dünyası Kırgızistan 31/08/2023 15:23 31/08/2023 15:25

A- A+

Kültür, Enformasyon, Spor ve Gençlik Politikası Bakanlığı, TikTok’u yasaklama kararı aldı.
Kültür, Enformasyon, Spor ve Gençlik Politikası Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, TikTok platformunun, çocukların zihinsel gelişimi ve sağlığını olumsuz yönde etkileyen zararlı etkilerine ilişkin çok sayıda sivil toplum kuruluşundan şikayetlerin geldiği bildirildi.
TikTok'un, kullanıcıyı kısa videolardan oluşan sanal dünyaya sürüklediği, gençlerin bunları izledikten sonra bazılarının hayati tehlike arz eden belirli videoları taklit etmeye çalıştığı kaydedilen açıklamada, bağımlılığa sebep olan bu tür içeriklerin, genç neslin ruhsal ve zihinsel durumunu olumsuz yönde etkilediğinin altı çizildi.
Kültür, Enformasyon, Spor ve Gençlik Politikası Bakanlığının çok sayıda itirazı dikkate alarak ve gerçekleştirilen denetimlere dayanarak, ülkede TikTok'un yasaklanması kararının alındığı bildirilen açıklamada, kararın uygulanması için Dijital Kalkınma Bakanlığına başvurulduğu aktarıldı.
Ülkede TikTok'u yasaklama kararının herhangi bir jeopolitik amaç taşımadığı vurgulandı. TikTok'u durdurma kararının tamamen çocukların ahlaki eğitimlerini olumsuz yönde etkileyebilecek ve psikolojik sağlıklarına zarar verebilecek bilgilerden korumak için alındığı hatırlatıldı.

YORUM YAP

RÖPORTAJLAR TÜMÜ
SON HABERLER

haber yazılımı | Copyright © 2024