×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Sağlık Spor Türk Dünyası Kültür Sanat

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Üsküp'te Işık Sanatları Festivali başladı

Üsküp Yunus Emre Enstitüsünün de desteklediği "Üsküp Işık Sanatları Festivali" (Skopje Light Festival 2022), Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te başladı.

Yaşam Kültür -Sanat Balkanlar 03/09/2022 11:59 03/09/2022 12:12

A- A+

Bu yıl beşincisi düzenlenen festival kapsamında sanatçılar, performanslarını çeşitli ışık enstalasyonları ve video gösterimleriyle tanıttı.

Festivalin beşincisi başkentin şehir parkında düzenlenirken, Kuzey Makedonya’dan 10’un üzerinde sanatçı çeşitli eserleri ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Öte yandan, Lazar Liçenoski Sanat ve Tasarım Lisesi öğrencileri de eserlerini festival kapsamında sunma fırsatı yakaladı.

Organizatörler, enerji krizinin zorluklarına yanıt vermek adına festivalin süresini iki güne indirildiğini, tüm enstalasyon ve gösterimlerin LED aydınlatmalı olduğunu, bu sayede minimum tüketim yaptıklarını belirtti.

3 Eylül gecesi sona erecek festival, Univerzalna Sala Kültür ve Sanat Salonu tarafından Üsküp Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü Üsküp ile farklı kuruluşların destekleriyle gerçekleştiriliyor.

YORUM YAP

RÖPORTAJLAR TÜMÜ
SON HABERLER

haber yazılımı | Copyright © 2024