×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Sağlık Spor Türk Dünyası Kültür Sanat

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Haydar Aliyev Doğumunun 100. Yılında Anıldı

Türk dünyasının önemli lideri Haydar Aliyev, doğumunun 100. yılında Türkiye Azerbaycan Dostluk, İşbirliği ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde anıldı.

Türk Dünyası Azerbaycan Kazakistan Özbekistan Kırgızistan Türkmenistan KKTC Kırım 19/04/2023 17:05 19/04/2023 17:06

A- A+

Türk dünyasının önemli lideri Haydar Aliyev, doğumunun 100. yılında Türkiye Azerbaycan Dostluk, İşbirliği ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde anıldı.

 

Türk dünyasının önemli lideri Haydar Aliyev, doğumunun 100. yılında Türkiye Azerbaycan Dostluk, İşbirliği ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde anıldı. Haydar Aliyev doğumunun 100. yılında anıldıANKARA - Türk dünyasının önemli lideri Haydar Aliyev, doğumunun 100. yılında Türkiye Azerbaycan Dostluk, İşbirliği ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde anıldı.Azerbaycanlı siyasetçi, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 3. Cumhurbaşkanı ve Türk dünyasının önemli lideri Haydar Aliyev, doğumunun 100. yılında Azerbaycan Dostluk, İşbirliği ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde düzenlenen "Doğumunun 100. yılında Türk Dünyasının Önemli Lideri Haydar Aliyev'i Anmak" konulu çalıştayda Ankara'da bulunan üniversite rektörlerinin katılımıyla anıldı.

 

"Türkiye'nin sağlam adımla yürüyüşü, mutluluğa sebep olmaktadır"

Azerbaycan Dostluk, İşbirliği ve Dayanışma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Aygün Attar, Ankara'nın sadece bir ülkenin payitahtı olmadığını ifade ederek, "Türkiye Yüzyılı olarak söylemlerimizde dile getirdiğimiz ve Türk Dünyasının kalbinin attığı yürek Türkiye'mizin Başkenti Ankara, bütün Türk Dünyası için sadece bir ülkenin payitahtı değildir. Türkiye'nin refahı, sağlam adımla geleceğe doğru yürüyüşü baştan Azerbaycan olmakla Türk Cumhuriyetlerinde büyük mutluluğa sebep olmaktadır" dedi.Öte yandan düzenlenen anma çalıştayına Dışişleri Bakanlığı Doğu Avrupa, Kafkasya, Orta Asya Genel Müdürü Büyükelçi Gökhan Turan, Türkmenistan Büyükelçisi Mekan Ishanguliyev, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Musa Yıldız, Prof.Dr. Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Cahit Güran ve çok sayıda katılımcı katıldı.

YORUM YAP

RÖPORTAJLAR TÜMÜ
SON HABERLER

haber yazılımı | Copyright © 2024