×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Sağlık Spor Türk Dünyası Kültür Sanat

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Özbekistan'da Uluslararası Etnospor Festivali ve Zirvesi !

Özbekistan'da Uluslararası Etnospor Festivali ve Zirvesi gerçekleştirildi.

Kültür -Sanat Spor Türkiye Türk Dünyası Özbekistan 13/09/2023 14:33 13/09/2023 14:34

A- A+

Özbekistan'da Uluslararası Etnospor Festivali ve Zirvesi gerçekleştirildi.

Özbekistan'ın Hive şehrinde düzenlenen Uluslararası Etnospor Festivali ve Etnospor Zirvesi, 35 ülkeden devlet temsilcilerine ve spor insanlarına ev sahipliği yaptı. Dünya Etnospor Konfederasyonu, Özbekistan Spor ve Gençlik Bakanlığı ile Özbekistan Etnospor Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen zirvede, okçuluk ve güreş sporlarının temsilcileri özel oturumlarda bir araya geldi. Uluslararası akademisyenler toplantısında geleneksel sporların ve oyunların gelişimi ele alındı. Zirvede, geleneksel sporların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması adına iyi niyet anlaşması da imzalandı.
Özbekistan'ın Hive şehrinde düzenlenen Uluslararası Etno spor Festivali ve Etnospor Zirvesi, 35 ülkeden devlet temsilcilerine ve spor insanlarına ev sahipliği yaptı.
Dünya Etnospor Konfederasyonu, Özbekistan Spor ve Gençlik Bakanlığı ile Özbekistan Etnospor Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen zirvede, okçuluk ve güreş sporlarının temsilcileri özel oturumlarda bir araya geldi.
Konfederasyondan yapılan açıklamaya göre, uluslararası akademisyenler toplantısında geleneksel sporların ve oyunların gelişimi ele alındı.

Zirvede konuşan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, gösterdikleri dayanışma nedeniyle katılımcı ülkelere teşekkür etti.
Erdoğan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen ve geleneksel sporların geleceğinin konuşulduğu panele, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da katıldı.
Zirve kapsamında Bilal Erdoğan, Özbekistan Spor ve Gençlik Bakanı Adkham Ikramov, Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanı Farid Gayıbov, Türkiye Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Kazakistan Spor ve Kültür Bakan Yardımcısı Kuranbek Sarsen, Belarus Spor ve Turizm Bakan Yardımcısı Aleh Anderichyk'in katılımıyla geleneksel sporların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması adına iyi niyet anlaşması da imzalandı.

YORUM YAP

RÖPORTAJLAR TÜMÜ
SON HABERLER

haber yazılımı | Copyright © 2024